Co inni piszą o Edukacji Domowej?

 • Zdalne nauczanie a edukacja domowa :: Moi-Mili.pl

  Zdalne nauczanie a edukacja domowa

  Edukacja domowa to stary, choć obecnie cieszący się relatywnie sporym zainteresowaniem, sposób zdobywania wiedzy. Dzieci pozostające w edukacji domowej choć formalnie zapisane są do szkoły przyjaznej ED, z ową placówką łączą najczęściej tylko roczne egzaminy klasyfikujące. Odpowiedzialność za przyswojenie wiedzy w roku szkolnym spoczywa na barkach samego ucznia (i ewentualnie – zależnie od wieku szkolniaka – jego rodziców).

  Tagi: ED w praktyce, ED vs edukacja zdalna,
 • Edukacja domowa i dwujęzyczność w rodzinie wielodzietnej w praktyce :: Elo Pomelo

  Jestem pisarką mieszkającą we Francji, mamą czwórki dwujęzycznych dzieci, w tym dwójki starszych w edukacji domowej. Spróbuję pokrótce opowiedzieć Ci, jak wygląda nasza codzienność, w tych trochę nietypowych dla większości rodzin warunkach. Dowiecie się czemu właściwie zdecydowaliśmy się na edukację domową, jak u nas wygląda nauka i życie w dwujęzyczności.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety, poza Polską,
 • Na czym polega edukacja domowa i czym się różni od edukacji zdalnej :: dadHERO

  Na czym polega edukacja domowa i czym się różni od edukacji zdalnej

  Miliony rodziców nerwowo odliczają dni do końca czerwca, gdy skończy się niezdrowy eksperyment o nazwie edukacja zdalna. Czy jest w Polsce ktoś kto, na dźwięk słowa e-dziennik, nie reaguje atakiem paniki? Tak, to rodzice, którzy wybrali edukację domową. W ich życiu pandemia nie zmieniła absolutnie nic. Są jak szczęśliwa wyspa na wzburzonym morzu.

  Tagi: ED vs edukacja zdalna,
 • Edukacja domowa – czym i dla kogo jest oraz jak ją reguluje prawo :: PoPrawne Rodzicielstwo

  Edukacja domowa – czym i dla kogo jest oraz jak ją reguluje prawo

  Zapewne po ostatnich tygodniach spędzonych na puszczaniu lekcji online, samodzielnemu uczeniu Dzieci, odrabianiu zadań domowych i wysyłaniu ich nauczycielom, wielu Rodziców myśli, że nie ma nic gorszego od nauki Dzieci w domu. Być może są też tacy, którzy zauważyli, że uczenie Dziecka w domu im odpowiada i zastanawiają się co zrobić by w przyszłości to kontynuować tyle, że bez udziału nauczycieli.

  To co aktualnie się dzieje w związku z COVID-19 i zamknięciem placówek tak naprawdę nie ma nic wspólnego z „prawdziwą” edukacją domową – czyli nauką poza szkołą. O tym czym jest edukacja domowa i jakie prawo przewiduje obowiązki w jej zakresie przeczytasz w poniższym artykule.

  Tagi: przepisy, krok po kroku, wady i zalety,
 • Mój sposób na łączenie pracy i edukacji dzieci w domu :: Zmiany mamy

  Mój sposób na łączenie pracy i edukacji dzieci w domu

  Ponieważ coraz więcej osób pyta mnie w kontekście przedłużającej się kwarantanny, co robić i jak to robić postanowiłam się podzielić z Wami moimi doświadczeniami z ostatnich trzech lat.

  Po wielu próbach i testach różnych planów i harmonogramów okazało się, że najlepiej zdaje egzamin metoda priorytetów połączona z realnym wycenianiem czasu. Jak to wygląda w praktyce? Wypisuję sobie co mam do zrobienia jutro – co muszę, co bym chciała, co dobrze by było. Te zapiski nie dotyczą jedynie mojej pracy zawodowej, ale też spraw, przy których muszę asystować dzieciom, czy które wręcz chcę z nimi zrobić. Dzięki temu wiem, co jest najważniejsze na dany dzień w każdym z zakresów – praca, edukacja, dom, czas wspólny.

  Tagi: ED w praktyce,