Artykuły z zaprzyjaźnionych blogów

Miejsce, w którym się znalazłeś to blogosfera edukacji domowej. Chcemy tu zgromadzić linki do najlepszych artykułów zawierających rozmaite inspiracje, propozycje warsztatów, a także materiały gotowe do pobrania i wydrukowania. Blogosfera powstała właśnie po to, aby rodziny realizujące edukację  domową a w szczególności osoby tworzące blogi o edukacji domowej i o edukacji alternatywnej mogły dzielić się pomysłami i znaleziskami, które uważają za wartościowe.

Jeśli uważasz, że link do jakiegoś artykułu powinien się tu znaleźć, skorzystaj z formularza i zgłoś swoją propozycję. Każda zostanie rozpatrzona. Zgłaszać można zarówno artykuły z własnego bloga jak i wartościowe materiały napotkane w sieci. Stwórzmy to miejsce wspólnie dla siebie. 

Mamy nadzieję, że nasz stale rosnący zbiór będzie kopalnią wiedzy i pomysłów dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swoje edukacyjne projekty i sprawić by nauka w domu była atrakcyjna dla dzieci i pobudzała ich ciekawość. 

 • Cegiełka po cegiełce… Rozkładamy liczby na czynniki pierwsze

  Cegiełka po cegiełce… Rozkładamy liczby na czynniki pierwsze

  Artykuł zawiera propozycję na sposób wprowadzenia dzieciom rozkładu na czynniki pierwsze. Jest ona podzielona na etapy, by oddzielić poszczególne trudności i umożliwić pełniejsze rozumienie tematu. Zawiera również gotową do wydruku pomoc, wspierającą proces nauki.

  Więcej...
 • SOWIE WYPLUWKI, CZYLI DOMOWE LABORATORIUM

  SOWIE WYPLUWKI, CZYLI DOMOWE LABORATORIUM

  Przy okazji odbywającej się tradycyjnie już NOCY SÓW, organizowanej przez stowarzyszenie Jestem na pTAK! wyruszyliśmy w poszukiwaniu sów, organizując własne poszukiwania. Jak wiecie nie mamy daleko, ponieważ zadomowiły się one na dobre w naszym ogrodzie. My o nich wiemy, one wiedzą o nas. Nie wchodzimy sobie w paradę, dzięki czemu odwdzięczają się nam swoją obecnością, często niemal bezszelestnie przelatując kilka metrów nad naszymi głowami i pilnując działki przed małymi gryzoniami.

  Więcej...