Artykuły z zaprzyjaźnionych blogów
Miejsce, w którym się znalazłeś to blogosfera edukacji domowej. Chcemy tu zgromadzić linki do najlepszych artykułów zawierających rozmaite inspiracje, propozycje warsztatów, a także materiały gotowe do pobrania i wydrukowania. Blogosfera powstała właśnie po to, aby rodziny realizujące edukację domową a w szczególności osoby tworzące blogi o edukacji domowej i o edukacji alternatywnej mogły dzielić się pomysłami i znaleziskami, które uważają za wartościowe.
Jeśli uważasz, że link do jakiegoś artykułu powinien się tu znaleźć, skorzystaj z formularza i zgłoś swoją propozycję. Każda zostanie rozpatrzona. Zgłaszać można zarówno artykuły z własnego bloga jak i wartościowe materiały napotkane w sieci. Stwórzmy to miejsce wspólnie dla siebie.
Mamy nadzieję, że nasz stale rosnący zbiór będzie kopalnią wiedzy i pomysłów dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swoje edukacyjne projekty i sprawić by nauka w domu była atrakcyjna dla dzieci i pobudzała ich ciekawość.
-
Na tej stronie znajdziecie informację o różnych świętach obchodzonych co roku a związanych z szeroko rozumianą ekologią. Zamieszczono tam też sporo materiałów do druku w formie obszernych tematycznych folderów. Można je łatwo znaleźć w zakładce "Pakiety edukacyjne".
Więcej...
-
Od pewnego czasu moja młodsza córka przygotowywała lapbook o Polsce. Utrwalała sobie wiadomości na temat granic naszego kraju i o naszych sąsiadach. Poznała główne miasta i rzeki oraz podział administracyjny. Uczyła się o regionach, krajobrazach oraz przyrodzie naszego kraju. Oto jaki lapbook powstał w trakcie tego projektu.
Więcej...
-
Ten pomysł długo siedział w mojej głowie - marzyła mi się mapa Polski, do której będę sukcesywnie dorabiać kolejne magnesy. Miałyby to być miasta wojewódzkie, parki narodowe, zdjęcia miejsc, w których byliśmy (taki odpowiednik popularnych map-zdrapek). Doszłam wreszcie do wcielenia w życie pomysłu i dziś dzielę się z wami plikiem z herbami miast wojewódzkich Polski do pobrania i przygotowania analogicznej pomocy.
Więcej...
-
Pomysł na to, jak wprowadzić dzieciom ułamki dziesiętne w zrozumiały i przystępny sposób. Artykuł pokazuje wprowadzanie nazw poszczególnych części (dziesiętnych, setnych tysiącznych itd.) oraz poprawnego nazywania ułamków dziesiętnych, które bez doświadczenia konkretu wcale nie jest dla dzieci łatwe. Szkoda, by stanęło im to na drodze do ich poznania, bo pojawiają się w wielu miejscach.
Więcej...
-
Jak poradzić sobie w liczbami rzymskimi? Wskazówki krok po kroku, wymienione potencjalne trudności i konkretne propozycje ćwiczeń, które umożliwią bez problemu przyswoić temat :)
Więcej...
-
Artykuł o tym, jak razem z dzieckiem odkrywać, skąd biorą się wzory na pola czworokątów (prostokąta, równoległoboku, rombu, trapezu). Zawiera wskazówki do pracy i gotowe pliki do druku.
Więcej...