Co inni piszą o Edukacji Domowej

 • Edukacja domowa - jak ją zacząć? :: zmianymamy.pl

  Jak zacząć
  Edukacja domowa - jak ją zacząć?

  Rok szkolny w toku. Dwanaście miesięcy temu oczekiwałam go w dużym napięciu. Zaczynałam pierwszy rok w edukacji domowej z dwójką moich dzieci i czekała nas wielka niewiadoma. Teraz do starszej dwójki dołącza najmłodsza, która rozpoczyna domową zerówkę. Napięcia jest dużo mniej, więcej w nas pewności i wiary we własne siły. Nie byłoby tego, gdyby nie satysfakcjonujące odczucie doświadczania wolności.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety,
 • Bez rannego wstawania, dzwonka i presji ocen. Ucieczka ze szkoły :: Tygodnik.tvp

  Edukacja
  Bez rannego wstawania, dzwonka i presji ocen. Ucieczka ze szkoły

  Czy można się więc dziwić, że coraz więcej ludzi traci wiarę w tradycyjny system szkolnictwa i poszukuje alternatywy? Znajduje ją w edukacji domowej. Oficjalne dane Ministerstwa Edukacji Narodowej przed dwu lat mówiły o 11 tysiącach dzieci, ale w tym roku ich liczba może osiągnąć nawet 15 tysięcy i cały czas rośnie.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety, szkoła, historia ED,
 • MEN: uczniowie nadal z prawem do bezpłatnych podręczników :: ABC.com.pl

  Edukacja
  MEN: uczniowie nadal z prawem do bezpłatnych podręczników

  Dopłaty do podręczników bez zmian

  Jak wyjaśnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć, zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujący we wszystkich oddziałach danej klasy przez co najmniej trzy lata szkolne ustala dyrektor szkoły na podstawie propozycji zespołu nauczycieli uczących danego przedmiotu. Pieniądze na ten cel wypłaca się raz na trzy lata.

  Tagi: przepisy,
 • Edukacja domowa na co dzień :: Ladnebebe

  Praktyka
  Edukacja domowa na co dzień

  Edukacja domowa to wolność bycia razem z dziećmi i ogromna możliwość eksploracji świata na wiele sposobów. Jaki więc wpływ na nią mają działanie i motywacja rodziców do wprowadzenia jej w życie?

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety,
 • Ten znany aktor nie puszcza dzieci do szkoły. Dlaczego? :: Rodzice.pl

  Edukacja Domowa

  Tomasz Kot w swym rodzicielstwie pozostaje jednak nietuzinkowy. Dlaczego? Ponieważ jego dzieci, za obopólną aprobatą obojga rodziców, nie chodzą do szkoły.

  Zarówna 11-letnia Blanka, jak i 8-letni Leon uczą się w… domu. Objęte są systemem edukacji domowej i wszystko wskazuje na to, że cała rodzina bardzo chwali sobie to rozwiązanie.

  Tagi: wady i zalety,