Co inni piszą o Edukacji Domowej

 • Edukacja domowa to opcja dla bogatych? Obalamy mity :: Aleteia

  Praktyka
  Edukacja domowa to opcja dla bogatych? Obalamy mity

  Czy edukacja domowa to szkoła w domu, w której to rodzic jest nauczycielem? Czy nie jest ona szkodą dla socjalizacji dziecka? I w końcu - dlaczego coraz więcej rodzin się na nią decyduje? O tym w rozmowie z Aleteią opowiada Anna Marszałek.

  Tagi: ED w praktyce, wywiad,
 • Skąd wziąć czas na ED :: Bojowniczka

  Praktyka
  Skąd wziąć czas na ED

  Poniższy wpis dotyczy przede wszystkim nauczania na poziomie wczesnoszkolnym i jest skierowany do rodziców, którzy zastanawiają się nad edukacją domową dzieci w klasach 0-III, ewentualnie także IV-V szkoły podstawowej. Są w nim opisane prawidłowości i zjawiska pojawiające się również w wyższych klasach podstawówki i szkole średniej, jednak im dziecko starsze, tym bardziej samodzielne, a im wyższe klasy, tym bardziej specjalistyczna wiedza zawarta jest w programach nauczania.

  Tagi: wady i zalety,
 • Edukacja domowa - jak ją zacząć? :: zmianymamy.pl

  Jak zacząć
  Edukacja domowa - jak ją zacząć?

  Rok szkolny w toku. Dwanaście miesięcy temu oczekiwałam go w dużym napięciu. Zaczynałam pierwszy rok w edukacji domowej z dwójką moich dzieci i czekała nas wielka niewiadoma. Teraz do starszej dwójki dołącza najmłodsza, która rozpoczyna domową zerówkę. Napięcia jest dużo mniej, więcej w nas pewności i wiary we własne siły. Nie byłoby tego, gdyby nie satysfakcjonujące odczucie doświadczania wolności.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety,
 • Bez rannego wstawania, dzwonka i presji ocen. Ucieczka ze szkoły :: Tygodnik.tvp

  Edukacja
  Bez rannego wstawania, dzwonka i presji ocen. Ucieczka ze szkoły

  Czy można się więc dziwić, że coraz więcej ludzi traci wiarę w tradycyjny system szkolnictwa i poszukuje alternatywy? Znajduje ją w edukacji domowej. Oficjalne dane Ministerstwa Edukacji Narodowej przed dwu lat mówiły o 11 tysiącach dzieci, ale w tym roku ich liczba może osiągnąć nawet 15 tysięcy i cały czas rośnie.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety, szkoła, historia ED,
 • MEN: uczniowie nadal z prawem do bezpłatnych podręczników :: ABC.com.pl

  Edukacja
  MEN: uczniowie nadal z prawem do bezpłatnych podręczników

  Dopłaty do podręczników bez zmian

  Jak wyjaśnia wiceminister edukacji Maciej Kopeć, zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujący we wszystkich oddziałach danej klasy przez co najmniej trzy lata szkolne ustala dyrektor szkoły na podstawie propozycji zespołu nauczycieli uczących danego przedmiotu. Pieniądze na ten cel wypłaca się raz na trzy lata.

  Tagi: przepisy,