Co inni piszą o Edukacji Domowej

 • Czym jest edukacja domowa? :: wrodzinie.pl

  Edukacja Domowa
  Czym jest edukacja domowa?

  Definicje są bardzo ważne: definiowanie umożliwia dyskusję. Na przykład takie pojęcie jak miłość: trudno ją zdefiniować, ale dopóki przynajmniej nie spróbujemy, będziemy się kłócić w nieskończoność, czy w ogóle istnieje i jak można ją wyrażać.

  Podobnie z edukacją domową. Potrzebna jest definicja; i ta ogólna, i osobista. Definicja pozwala zrozumieć innym ludziom – czytelnikom, zwolennikom, oponentom, tym którzy doradzają i którzy szukają rady – jakie założenia przyjmujemy wypowiadając się na temat ED.

  Tagi: ED w praktyce, przepisy, wady i zalety,
 • Edukacja domowa to opcja dla bogatych? Obalamy mity :: Aleteia

  Praktyka
  Edukacja domowa to opcja dla bogatych? Obalamy mity

  Czy edukacja domowa to szkoła w domu, w której to rodzic jest nauczycielem? Czy nie jest ona szkodą dla socjalizacji dziecka? I w końcu - dlaczego coraz więcej rodzin się na nią decyduje? O tym w rozmowie z Aleteią opowiada Anna Marszałek.

  Tagi: ED w praktyce, wywiad,
 • Skąd wziąć czas na ED :: Bojowniczka

  Praktyka
  Skąd wziąć czas na ED

  Poniższy wpis dotyczy przede wszystkim nauczania na poziomie wczesnoszkolnym i jest skierowany do rodziców, którzy zastanawiają się nad edukacją domową dzieci w klasach 0-III, ewentualnie także IV-V szkoły podstawowej. Są w nim opisane prawidłowości i zjawiska pojawiające się również w wyższych klasach podstawówki i szkole średniej, jednak im dziecko starsze, tym bardziej samodzielne, a im wyższe klasy, tym bardziej specjalistyczna wiedza zawarta jest w programach nauczania.

  Tagi: wady i zalety,
 • Edukacja domowa - jak ją zacząć? :: zmianymamy.pl

  Jak zacząć
  Edukacja domowa - jak ją zacząć?

  Rok szkolny w toku. Dwanaście miesięcy temu oczekiwałam go w dużym napięciu. Zaczynałam pierwszy rok w edukacji domowej z dwójką moich dzieci i czekała nas wielka niewiadoma. Teraz do starszej dwójki dołącza najmłodsza, która rozpoczyna domową zerówkę. Napięcia jest dużo mniej, więcej w nas pewności i wiary we własne siły. Nie byłoby tego, gdyby nie satysfakcjonujące odczucie doświadczania wolności.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety,
 • Bez rannego wstawania, dzwonka i presji ocen. Ucieczka ze szkoły :: Tygodnik.tvp

  Edukacja
  Bez rannego wstawania, dzwonka i presji ocen. Ucieczka ze szkoły

  Czy można się więc dziwić, że coraz więcej ludzi traci wiarę w tradycyjny system szkolnictwa i poszukuje alternatywy? Znajduje ją w edukacji domowej. Oficjalne dane Ministerstwa Edukacji Narodowej przed dwu lat mówiły o 11 tysiącach dzieci, ale w tym roku ich liczba może osiągnąć nawet 15 tysięcy i cały czas rośnie.

  Tagi: ED w praktyce, wady i zalety, szkoła, historia ED,