Artykuły z zaprzyjaźnionych blogów

Miejsce, w którym się znalazłeś to blogosfera edukacji domowej. Chcemy tu zgromadzić linki do najlepszych artykułów zawierających rozmaite inspiracje, propozycje warsztatów, a także materiały gotowe do pobrania i wydrukowania. Blogosfera powstała właśnie po to, aby rodziny realizujące edukację  domową a w szczególności osoby tworzące blogi o edukacji domowej i o edukacji alternatywnej mogły dzielić się pomysłami i znaleziskami, które uważają za wartościowe.

Jeśli uważasz, że link do jakiegoś artykułu powinien się tu znaleźć, skorzystaj z formularza i zgłoś swoją propozycję. Każda zostanie rozpatrzona. Zgłaszać można zarówno artykuły z własnego bloga jak i wartościowe materiały napotkane w sieci. Stwórzmy to miejsce wspólnie dla siebie. 

Mamy nadzieję, że nasz stale rosnący zbiór będzie kopalnią wiedzy i pomysłów dla wszystkich, którzy chcą urozmaicić swoje edukacyjne projekty i sprawić by nauka w domu była atrakcyjna dla dzieci i pobudzała ich ciekawość. 

  • „Zemsta”. Słodka czy gorzka? Trochę inne spotknie z lekturą.

    „Zemsta”. Słodka czy gorzka? Trochę inne spotknie z lekturą.

    Nastolatki, czytając „Zemstę” Aleksandra Fredro, mogą mieć trudności w zorientowaniu się w zawiłościach intrygi. Szczególnie że to na ogół pierwsze ich zetknięcie się z tą formą literacką. Chcąc pomóc córce, wpadłam na pomysł projektu o roboczej nazwie: „Wystawmy Zemstę”.

    Więcej...
  • Jak zbudowany jest komputer?

    Jak zbudowany jest komputer?

    Jednym z zagadnień, z jakimi dzieci w kl. IV zapoznają się podczas zajęć z informatyki, jest budowa komputera. Jeszcze do niedawna na poddaszu stała zdezelowana jednostka centralna, której można było użyć do tego, by bezpiecznie zajrzeć do środka i zobaczyć co tam jest. Coś odpiąć, coś przypiąć i w ogóle „pomacać” wnętrzności komputera. Niestety została zezłomowana i tym sposobem nie mam materiału do pracy. Zapoznawanie dziecka z budową komputera na podstawie ilustracji, mi nako informatykowi nie leży bardzo. Pomyślałam więc, że skoro nie możemy komputera rozłożyć, może udałoby się go zbudować. Oczywiście model, a nie prawdziwy działający zestaw. To innym razem.

    Więcej...