Artykuły - Jak zacząć

 • Ciesz się wolnością (czyli o tym, jak może wyglądać ED)

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak wygląda ED. W każdej rodzinie jest inna. Z każdym dzieckiem wygląda inaczej, nawet wśród rodzeństwa. Dla jednych będzie to wieczne, radosne nieróbstwo i ciągła zabawa. Dla innych codzienne, żmudne ślęczenie nad książkami. Dla jeszcze innych fascynujące poznawanie świata w bliższych i dalszych podróżach.

  Więcej...
 • Dopełnij formalności

  Szkoła wybrana, dyrekcja wstępnie wyraziła zgodę. Czas na konieczne formalności. Przede wszystkim musimy zdobyć opinię z Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Więcej...
 • Podejmij decyzję

  Chcesz spróbować, ale boisz się, że nie dasz sobie rady? Zastanawiasz się czy ED jest dla Ciebie? Nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Edukacja domowa jest rozwiązaniem dla ludzi, którzy chcą mieć realny wpływ na wychowanie swojego dziecka. Wymaga zainwestowania sporej ilości czasu i uwagi.

  Więcej...
 • Wybierz szkołę

  Podjęliście decyzję – zaczynamy ED! Czas na wybór szkoły. Pobliska rejonówka kusi wielkim napisem "Szkoła przyjazna uczniowi :D", poza tym jest do niej równie blisko co do warzywniaka pani Krysi no i wszystie dzieci sąsiadów tam chodza i są zadowolone. NIE! Szkoły rejonowe w ogromnej większości wypadków należy omijać bardzo szerokim łukiem. Chyba, że ma się szczęście mieszkać u wrót placówki doświadczonej w prowadzeniu uczniów pozasystemowych i polecanej pocztą pantoflową w środowisku ED. A ono jest bardzo skuteczne w wymianie informacji :)

  Więcej...