Wolontariat ED

Ogólnopolski Wolontariat Edukacji Domowej to miejsce dla całej społeczności ED - rodzin, dzieci, młodzieży oraz sympatyków ED, którzy chcą wspólnie działać na rzecz innych – pomagać potrzebującym, chronić środowisko, promować prawa człowieka. Grupa powstała też po to, abyśmy rozmawiali o idei wolontariatu, dzielili się naszymi pomysłami i spostrzeżeniami. Zapraszamy serdecznie do dołączenia! Szukajcie nas na FB

 

 • Książka dla seniora

  Akcja w przygotowaniu
  Książka dla seniora

  Aby ruszyć z akcją „Książka dla Seniora” potrzebujemy Liderów Projektów w miastach/miejscowościach/regionach. Teraz jest czas na zgłaszanie się – listę Liderów akcji „Książka dla Seniora” zamykamy 16 czerwca.

  Na czym polegać będzie działalność Lidera? Trzeba zadzwonić do jednego z domów seniora, zapytać, czy chcieliby rozbudować biblioteczkę książek, jeśli tak, ustalić zakres tematyczny książek i sposób dostarczenia. Potem trzeba na naszej grupie zamieścić post z informacją, że danym mieście akcja wystartowała + szczegóły dla zainteresowanych. Rozpoczęcie akcji będziecie mogli ogłosić też na innych grupach, na Waszym fb, wśród znajomych czy rodziny – tam, gdzie będziecie chcieli (działamy jako społeczność edukacji domowej, ale zachęcamy/aktywizujemy/inspirujemy też inne osoby).

  Szczegóły...